Zirkonyum kron köprüler Cad Cam

Zirkonyum diş nasıl yapılır

Zirkonyum kaplama altyapı

Zirkonyum diş yapımı için ağız içi hazırlıklar diğer sabit protezler için uygulanan işlemler ile aynıdır. Tercihen dişlerin preparasyonu esnasında basamaklı kesim uygulanır. Belirgin farklar diş laboratuvarına yollandıktan sonra başlar.

Laboratuarda 3 boyutlu cihazlar ile ölçü modeli tarayıcıya analiz ettirilir. Burada elde edilen veriler, CNC mantığı ile çalışan CAD-CAM sistemleri tarafından freze yöntemi ile zirkonyum bloktan elde edilir. Tam anlamı le bilgisayar tarafından kontrol edilen bu işlemler neticesinde zirkonyum dişin altyapısı hazırlanmış olur.

Bu safhadan sonraki işlemler yine porselen kaplama yapılırken uygulanan safhalar ile aynıdır. Tek fark metalin rengini örtmek için kullanılan  astar materyali olan opak malzemeyi kullanmak gerekmez. Zaten beyaz bir madde olan zirkon kaplama, astar uygulanmasını gerektirmez.

ZİRKONYUM DİŞ  ( METAL DESTEKSİZ ZİRKONYUM ALT YAPILI RESTORASYONLAR )

Çok uzun zamandır porselen kaplamaların altında ona destek vermek ve dayanıklılık kazandırmak için metalden bir alt yapı kullanılmakta idi. Bu ise ışığı geçirmez.ve opak bir görüntü yaratır. Günümüzde ise Porselen dayanıklılık kazandırmak amacı ile kullanan zirkonyum hem ışığı iletmekteki başarısı hemde diş rengine yakın bir renkte olması ve hepsinden önemlisi dayanıklılığı onu hem arka grup dişlerde ve yüksek çiğneme basıncı oluşan bölgelerde güvenle kullanılabilmesini sağlamıştır.

BİLGİSAYARLI UYGULAMALAR : CAD CAM SİSTEMLER

Teknoloji alanındaki gelişmeler sayesinde diş hekimliği alanında da bir çok gelişme kaydedilmiştir. Bilgisayar teknolojisinin gelişmesi sayesinde artık bilgisayarlı freze makinaları tarafından dişleriniz hazırlanabiliyor. Okuyucu uçlar sayesinde ağızdan direkt olarak ya da diş hekimi tarafından alınan ölçüden elde edilen modelde optik okuyucular tarafından elde edilen veriler bilgisayar ortamında işlenerek, zirkonyum blokların freze makinaları tarafından otomatik olarak ajuste edilebilmesine olanak sağlıyor. Bu şekilde çok yüksek hassasiyet ve kalitede çalışmalar yapılabiliyor.

Referanslarımız:

"23 Yıldır birlikte çalışmakta Seramko Protez Laboratuvarının; titizlik ve çalışkanlıkları, yeni malzeme ve teknolojileri eğitimlerini de alarak sürekli uygulamaları, öngörülen üretim süresine olan saygıları ile hakkettikleri yerde bulunduklarına inanıyorum."
Dt. Yaşar Berberoğlu, Seramko.com
"Kalite, estetik, bilgi iş disiplininin bir arada bulunduğu problem yaşamadığım laboratuvarım."
Dt.Nilgün Balga, Seramko.com
25 Yıldır beraber çalıştığımız hekimimiz
Dt.Almıla Akgül İstanbul, Seramko.com
Kuruluşumuz'dan beri beraber çalışmaktayız.
Dt. Güzin Kırsaçlıoğlu (Dental Estetik Center), Seramko.com
(ANTALYA)25 yıldır sorunsuz çalıştığımız hekimimiz
Dt. H.Mehmet Zaim, Seramko.com
(ANTALYA) YİRMİ BEŞ YILDIR ÇALIŞMAKTAYIZ.
Dt.Edip Mevsim, Seramko.com

Dt. Çetin Karabulut, Seramko.com

Dt.Erhan Tüzgiray (Can Dental), Seramko.com

Dt.Muzaffer Öztoprak (Dent Ankara), Seramko.com

Dt.Ercan Baysal, Seramko.com

Bizi Takip edin...

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için bizi takip edin.